Twilight
Toti membrii carora le place Twilight sunt bine veniti sa se inscrie! Va asteptam.
Twilight
Toti membrii carora le place Twilight sunt bine veniti sa se inscrie! Va asteptam.
Twilight
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Twilight

Esti fan Twilight?Atunci locul tau este printre noi! Inscrie-te,prelucreaza-ti rpg-ul si distreaza-te impreuna cu noi.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Paradisul pierdut

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Emma Brown
Vampir
Vampir
Emma Brown


Mesaje : 10
Data de inscriere : 23/12/2009
Varsta : 28
Localizare : down in his soul :x

Paradisul pierdut Empty
MesajSubiect: Paradisul pierdut   Paradisul pierdut Icon_minitimeMier Dec 23, 2009 9:09 pm

Paradisul pierdut S67wbt

" Paradisul...e doar o imaginatie a mintii ,
Iar infernul e realitatea ...
Atunci cand te gandesti ca ai doar o sansa
Una mica...care ar fi inevitabila...
Si daca aceea alegere o faci gresita ?
Daca nu mai exista o cale de intoarcere ?
Daca s-ar putea sa regreti...?
Atunci poate infernul va fi paradisul tau!"
Sus In jos
Alice Cullen
Admin
Admin
Alice Cullen


Mesaje : 111
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 29
Localizare : in the drak side of haven.,...with Edward :X:X:X

Paradisul pierdut Empty
MesajSubiect: Re: Paradisul pierdut   Paradisul pierdut Icon_minitimeMier Dec 23, 2009 9:28 pm

ooo da stii ca ti-am mai citi ficul nu? Paradisul pierdut 406758))
si sper sa iti dai si singura seama cine sunt Paradisul pierdut 406758)
ca dack nu iti dau eu un indiciuu Paradisul pierdut 406758)
deci hai pune un next ce naiba Paradisul pierdut 406758) Paradisul pierdut 256608
Sus In jos
http://ghostwisperer.forumgratuit.ro/
Emma Brown
Vampir
Vampir
Emma Brown


Mesaje : 10
Data de inscriere : 23/12/2009
Varsta : 28
Localizare : down in his soul :x

Paradisul pierdut Empty
MesajSubiect: Re: Paradisul pierdut   Paradisul pierdut Icon_minitimeMier Dec 23, 2009 9:40 pm

ohh da ???
Veriko te-am prins lol! Paradisul pierdut 124467
Sus In jos
Isabella Marie Swan
Admin
Admin
Isabella Marie Swan


Mesaje : 309
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Alaturi de Vlad in iadul intunecat al iubirii nesfarsite.....

Paradisul pierdut Empty
MesajSubiect: Re: Paradisul pierdut   Paradisul pierdut Icon_minitimeMier Dec 23, 2009 10:42 pm

Va cunoasteti????? Paradisul pierdut 406758
E....in fine Paradisul pierdut 698232
Pune repede continuarea k mor de curiozitate Paradisul pierdut 698232
Sus In jos
https://twilight-rpg.forumgratuit.ro
Kim Ryan
Vampir
Vampir
Kim Ryan


Mesaje : 73
Data de inscriere : 04/12/2009
Varsta : 28
Localizare : In inima lui... :x

Paradisul pierdut Empty
MesajSubiect: Re: Paradisul pierdut   Paradisul pierdut Icon_minitimeJoi Dec 24, 2009 1:22 am

Si eu ti`am mai citit ficul. Dar vreau sa vad cum arata pe negru. Paradisul pierdut 406758
Asa ca pune primul capitol. Paradisul pierdut 159463 :x
Sus In jos
http://lifestyle.hightoxic.com
Alice Ray
Vampir
Vampir



Mesaje : 66
Data de inscriere : 24/12/2009
Varsta : 28

Paradisul pierdut Empty
MesajSubiect: Re: Paradisul pierdut   Paradisul pierdut Icon_minitimeJoi Dec 24, 2009 1:39 am

baga continuarea emma ca is curioasa Paradisul pierdut 159463
lol!
Sus In jos
Emma Brown
Vampir
Vampir
Emma Brown


Mesaje : 10
Data de inscriere : 23/12/2009
Varsta : 28
Localizare : down in his soul :x

Paradisul pierdut Empty
MesajSubiect: Re: Paradisul pierdut   Paradisul pierdut Icon_minitimeVin Dec 25, 2009 8:10 pm

1. Povesti de adormit copii…☺

Cerul albastru senin din-nauntrul clasei de matematica parea ca o mare spumoasa in care ma adanceam cu fiecare secunda mai profound . Am pufnit usor gandindu-ma cum ar fi sa ma evapor din clasa incet , incet fara ca nimeni sa-si dea seama . O vibratie puternica , care lovi masa ma trezi .
- E vreo problema , domnisoara Brown ? intreba domnul Banley
- Amm…nu! spuseam eu . “Singura problema e ca mi-ai distrus visul , bosorogule!”murmurasem eu.
- Atunci presupun ca doua ore de detentie nu vor conta ! zambi strengar pe sub mustati si-si continua explicatiile patetice despre lectie .
- Dar … incercasem eu sa protestez ,insa nimeni nu dadea atentie incercarii mele de a-mi cere scuze … oarecum .
Orele de detentie trecura destul de repede . Mai repede decat imi imaginam si mai plictisitoare decat credeam . Adica sa citetsi povesti copiilor de clasa I-a nu era o pedeapsa , era tortura .
M-am repezit pe trotuarul care ma conducea spre casa si am intrat brusc . Am urcat scarile repede , mama strigandu-ma din urma , dar nu i-am dat atentie . Mi-am azvarlit ghiozdanul intr-un colt al camerei , dupa care am trantit usa .
M-am asezat pe pat cu capul in maini .Mama intra brusc in camera .
- Ai avut o zi buna ? ma intreba ea.
Am stat un minut neraspunzandu-i .
- Pai , ti-e foame ? ma intreba ea.
- Nu ! spusem eu .
- Vrei sa te las singura ? imi intrerupse ea gandurile din nou.
I-am aruncat o privire ironica .
- Uau ! Ce simt de observatie ai ! spusem eu .
Inchise usa dupa ea . Mi-am atintit privirea pe fotografia tatei ce se afla pe noptiera mea .
- Ce mult imi lipsesti , tata ! spusem eu luand fotografia la piept .
Niciodata nu mi-am cunosct tatal . Numele lui era Jhoe Brown . Mama mi-a spus ca el a murit in urma cu multi ani si ca nu avea rost sa-mi spuna unde este el inmormantat . Dar stiam ca tata a lasat , inaintea mamei , un baiat care acum trebuia sa aiba vreo saptesprezece ani si cred ca el nici macar nu stia de existenta mea si a lui Samy . Emily mi-a spus ca a pierdut legatura cu Rebecca , mama fratelui meu vitreg , de multa vreme .
In fiecare zi m-am gandit la faptul ca as putea sa plec in cautarea fratelui meu , dar nu aveam nici un indiciu . Nici o poza , nici o adresa , nimic . Asa ca planul meu nu mai parea deodata asa de interesant si nici ideea de a le parasii pe mama si pe Samy . Insa gandul ca aveam un frete , undeva in lume , ma chinuia teribil de tare .
Stiind ca o treime din mine , oricat de mica ar fi aceea , lipsea si nu ma simteam implinita pana nu o aveam .
In dimineata urmatoare m-am trezit cu fata la cearsaf . Era inca o zi in care nu imi aveam o treime , inca o zi in care nu dormisem , inca o noapte in care nu avusesem parte de vise frumoase . Viata mea nu mai putea sa continue asa . Trebuia sa fac ceva in legatura cu asta si m-am gandit ca o schimbare ar fi perfecta si mi-ar prinde foarte bine acum . Am sunat-o pe Jasmine , dupa ce am luat micul dejun si am planificat o intalnire in parcul de distractii . Era totusi umpic prea “distractive” pentru mine . Adica nu am mai avut parte de asa ceva de multa vreme asa ca deja ma dezobisnuisem . Partea proasta era ca trebuia sa o iau si pe Samy cu mine . Ea avea doar sapte ani si era foarte mofturoasa si rasfatata , asa ca nu stiam cum sa fac fata situatiei . Samy era mult prea dificila pentru mine . Nu asculta de mine nici in ruptul capului , ba chiar facea pe dos ce ii spuneam eu.
Numai ca sa-mi faca mie probleme cu mama si sa ma scoata din sarite ,dar nu-i dadeam atentie .
Am luat-o cu mine pana la urma si i-am cerut voie mamei inainte . Ea nu era prea fericita pentru faptul ca parcul de distractii se inchidea asa de tarziu , dar i-am promis ca nu voi sta mult . M-am intalnit cu Jasmine in fata la intrearea din parc . Dupa ce am platit am intrat si Samy parea foarte entuziasmata , incat m-a tarat prin toate caruselele posibile : de la cele mai prostesti si copilaresti la cele mai infricosatoare si enervante . Nimic din ce era acolo nu ma fascina indeajuns de mult incat sa uit de fratele meu . Dar macar Samy si Jasmine se distrau de minune , asa ca am incercat sa zambesc si eu . Nu pot sa spun ca nu m-am distrat , insa ma bucur ca am fost in parc altfel as fi stat toata ziua in casa .
Dupa ce am iesit din parc , am luat un taxi si deabea asteptam sa ma bag in patul meu moale si confortabil in care stiam ca nu voi dormi , din nou . Dar macar nu aveam cosmaruri , ceea ce era mult mai bine decat sa dorm si sa am cosmaruri .
Nu am ajuns tarziu acasa . Era doar ora opt . Citeam pe fata lui Samy ca ar mai pute sa urce si in douazeci de carusele si tot nu s-ar mai satura , insa eu eram mult prea epuizata incat sa ma gandesc la altceva inafara de patul meu moale .
- A fost cea mai tare zi ! spuse Samy .
- Da…si ultima ! spusem eu .
Amandoua se uitara urat la mine , apoi isi facura cu ochiul unei alteia . Eu eram ceva de genu : “ Da , cum o fi …” . Ne-am luat la revedere de la Jasmine si am inaintat pe trotuarul lucios ce ducea spre casa . Am intrat fara zgomot , mama era deja in pat asa ca nu am insistat sa o trezesc . Am urcat sus la etaj si pe cand sa deschid usa camerei mele , Samy statea in stanga mea , pregatita sa intre si ea in camera ei . Dar se opri si inainta spre mine .
- Multumesc ! spuse ea sincer .
A luat-o in brate si era cat pe ce sa pic pe ea de obosita ce eram . Amandoua ne-am spus noapte buna si am intrat in camerele noastre de unde usile nu s-au mai trantit decat dimineata urmatoare .
Sus In jos
Alice Cullen
Admin
Admin
Alice Cullen


Mesaje : 111
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 29
Localizare : in the drak side of haven.,...with Edward :X:X:X

Paradisul pierdut Empty
MesajSubiect: Re: Paradisul pierdut   Paradisul pierdut Icon_minitimeDum Dec 27, 2009 12:42 am

ti-am mai zis ca imi place nu? Paradisul pierdut 698232 Paradisul pierdut 698232 Paradisul pierdut 698232 Paradisul pierdut 698232
asa ca hai baga mai repede alt next Paradisul pierdut 698232:X Paradisul pierdut 406758
pwp Paradisul pierdut 256608
Sus In jos
http://ghostwisperer.forumgratuit.ro/
Continut sponsorizat





Paradisul pierdut Empty
MesajSubiect: Re: Paradisul pierdut   Paradisul pierdut Icon_minitime

Sus In jos
 
Paradisul pierdut
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Twilight :: Coltul creativ :: Fan-fic-
Mergi direct la: