Twilight
Toti membrii carora le place Twilight sunt bine veniti sa se inscrie! Va asteptam.
Twilight
Toti membrii carora le place Twilight sunt bine veniti sa se inscrie! Va asteptam.
Twilight
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Twilight

Esti fan Twilight?Atunci locul tau este printre noi! Inscrie-te,prelucreaza-ti rpg-ul si distreaza-te impreuna cu noi.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Focul inimii

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Kim Ryan
Vampir
Vampir
Kim Ryan


Mesaje : 73
Data de inscriere : 04/12/2009
Varsta : 28
Localizare : In inima lui... :x

Focul inimii Empty
MesajSubiect: Focul inimii   Focul inimii Icon_minitimeJoi Dec 10, 2009 6:16 pm

Focul inimii
By Kim Ryan



Personaje principale

Eu, Kim Ryan.

Prietena mea cea mai buna, Jade Rosamond.

Alta prietena buna, Bella Kassidy.

O prietena, Emma Brown.

Alta prietena, Jessica Dell.

Un tip hot, Alex Connor.

Un bun prieten, Deyu [vine de la Andrey].

Tata, Dean Ryan.

Fratele meu, Sam Ryan.



"Orice foc se stinge... dar altul se poate aprinde oricand si oriunde."


Introducere
Amintiri



Peste cateva zile, Kim Ryan si iubitul ei se vor muta intr-o casa mai retrasa, din marginea Bucurestiului. In apartamentul lor cu trei camere e un dezastru de nedescris. Au impachetat majoritatea lucrurilor, iar o parte din mobila a fost transferata deja in noua locuinta. Reusind sa-si faca timp si pentru melancolia sa, Kim deschide cufarul prafuit in care isi tineaa toate lucrurile importante ce aveau legatura cu trecutul - de la mosteniri de familie, pana la scrisori de dragoste primite de la baieti si jurnalele ei.
Isi amintea ca in copilarie era timida si isi pastra sentimentele doar pentru sine. Cand a mai crescut, le spunea prietenelor pentru cine ii ardea inima, dand de inteles ca-i place acea persoana. Cand a reusit in cele din urma sa ii spuna cuiva "Te iubesc" pentru prima oara, s-au intamplat prea multe, iar apoi a regretat ca s-a grabit cu vorbele si a uitat de fapte.
Atentia ii cazu pe un plic rosu. Si-a amintit perfect cand, unde si de la cine l-a primit. Zambind in sinea sa, deschise plicul si observa cu atentie scrisul ingrijit de pe hartia inca de un alb imaculat. Incepu sa citeasca, mintea intorcandu-i-se in timp, cand citea uimita pentru prima data scrisoarea.

"Draga mea Kim,
De cativa ani oscilez intre a-ti spune si a pastra tacerea. Din prima clipa in care te-am vazut, ceva m-a atras la tine. Erai diferita, speciala. Erai cea mai importanta persoana din viata mea. Si simt ca vei fii intotdeauna. Am incercat sa ma apropii de tine, dar pareai ca nu-ti dai seama de adevaratele mele sentimente. Cu timpul ne-am imprietenit, iar acum suntem cei mai buni prieteni. In fiecare clipa, in mintea mea se dadea o lupta crancena intre impulsul de a-ti spune ce simt si de a juca permanent rolul de simplu prieten.
Poate cand vei primi aceasta scrisoare, te vei tine de mana cu altul. Sau poate vom fi deja impreuna. Iar cand vei citi aceasta scrisoare, vreau sa stii ca ma gandesc la tine. Asta pentru ca mereu ma gandesc la tine. Daca faptele nu ajung ca sa-ti dai seama, iti scriu acum si iti voi spune...
Te iubesc!

Cu dragoste,
Prietenul tau cel mai bun."


Sentimentele care o cuprinsera acum trei ani cand deschise pentru prima oara acel plic rosu pe care acum il inchidea din nou incepeau sa puna iar stapanire pe inima lui Kim. Lasa plicul sa cada inapoi in cufar si scoase la intamplare un jurnal. Dadu peste cel scris cand avea 15 ani. 'Ce vremuri...' isi zise ea in gand, deschizand jurnalul putin prafuit.



Ps: Probabil ca ati mai citit ficul asta si pe alte forumuri, dar vreau sa vad ce parere au membrii si in special cei care nu l-au mai vazut. :d Pozele cu personaje sunt diferite... am schimbat putin. So, enjoy!


Ultima editare efectuata de catre Kim Ryan in Vin Dec 18, 2009 5:50 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://lifestyle.hightoxic.com
Isabella Marie Swan
Admin
Admin
Isabella Marie Swan


Mesaje : 309
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Alaturi de Vlad in iadul intunecat al iubirii nesfarsite.....

Focul inimii Empty
MesajSubiect: Re: Focul inimii   Focul inimii Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 10:57 am

Hei....superb fic Focul inimii 698232
Eu nu l-am vazut Focul inimii 406758
Oricum,e grozav Focul inimii 698232
Abia astept continuarea Focul inimii 698232:X:X
Sus In jos
https://twilight-rpg.forumgratuit.ro
Kim Ryan
Vampir
Vampir
Kim Ryan


Mesaje : 73
Data de inscriere : 04/12/2009
Varsta : 28
Localizare : In inima lui... :x

Focul inimii Empty
MesajSubiect: Re: Focul inimii   Focul inimii Icon_minitimeJoi Dec 17, 2009 3:06 pm

Capitolul I
Un nou orizont


30 august

In mijlocul unei zile insorite, aud zgomotul fin provocat de masina in care ma aflu de cateva ore – un Seat Toledo visiniu. Ma uit plictisita la ceasul de pe bord care arata ora 2:37 si observ ca tata goneste pe autostrada cu 100 km pe ora. Nu are rost sa-l rog sa incetineasca putin pentru ca stiu ca imi va raspunde cu vesnica sa replica “Nu tu conduci masina asta!”. Bagajele din portbagaj zanganeau la fiecare cotitura pe care o lua Dean. Nu e o simpla plimbare cu masina. Eu, tata si fratele meu ne mutam in Bucuresti. Parintii mei au divortat acum doua saptamani, iar eu am decis sa raman cu tata. Pe mama nu o puteam suporta in niciun fel. Anyway, sunt nerabdatoare sa vad liceul la care voi invata de acum. Niciodata nu m-am acomodat prea repede intr-un nou grup, dar nu-mi fac griji.
Am ajuns in sfarsit in fata blocului in care vom locui. Privelistea e mirifica, iar in spate este un parc numai bun de stat la taclale si ochit baieti frumosi. Un magazin non-stop ma face sa salivez la cativa pasi de intrarea in bloc. Sunt incantata de imprejurimi. Tata si Sam – frate’miu – au inceput sa duca din bagaje. Noroc ca vom locui la primul etaj. Am plecat sa-i ajut. See ya!

Tocmai imi aranjam cateva lucruri in noua mea camera si m-am gandit sa-ti descriu apartamentul. Sunt foarte multumita ca nu va trebui sa urc multe scari daca se defecteaza liftul destul de vechi. Cand am deschis usa din metal de la intrare, am simtit o aroma familiala care ma bine-dispune. La prima vedere locuinta arata destul de bine. In partea dreapta, fara niciun zid despartitor, camera de zi se armoniza perfect cu holul. Vis-a-vis, o bucatarie nu foarte mare, dotata cu toate masinariile necesare, se ascundea pe jumatate dupa un perete de culoarea portocalei. Intrand mai adanc, observasem ca doua dormitoare erau de-o parte si de alta a holului, iar unul mai mare, in capat. Baia era incapatoare, cu o cabina de dus si o cada de ultima generatie. L-am intrebat pe Dean care va fi dormitorul meu, iar el a schitat un zambet cand a vazut ca ma uitam spre cel din capat. Din pacate, a aratat inspre dormitorul mai mic, din partea dreapta. Am intrat emotionata in camera. Eram de-a dreptul surprinsa ca totul era aranjat asa cum imi place. Drept in fata - un geam mare acoperit cu perdele portocalii. In dreapta erau dulapurile ce asteptau sa fie umplute cu hainele mele, iar in stanga, un pat imens imi tragea cu ochiul. Am pus bagajele in prag si am sarit in pat, verificand comoditatea lui. Era destul de moale, perfect pentru un somn adanc. In dormitor predomina o nuanta frumoasa de portocaliu deschis. Ma intreb de unde a avut tata bani sa cumpere un astfel de apartament.
A sunat Bella. Am povestit zece minute cu ea, incercand sa-i descriu noua casa. Maine ne intalnim in parc. Si ca sa o prezint pe Bella, e o fata draguta cu care am povestit aproape jumatate de an pe Mess. Ne-am intalnit de cateva ori in excursii, dar niciodata nu am stat impreuna mai mult de trei ore. Invata la liceul la care voi merge si eu. Cred ca va deveni cea mai buna prietena a mea. Abia acum am observat computerul de pe birou. Il analizez bine si… da! Are internet. Imi aranjez lucrurile si intru putin pe net. Bye!
Sus In jos
http://lifestyle.hightoxic.com
Continut sponsorizat





Focul inimii Empty
MesajSubiect: Re: Focul inimii   Focul inimii Icon_minitime

Sus In jos
 
Focul inimii
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Twilight :: Coltul creativ :: Fan-fic-
Mergi direct la: