Twilight
Toti membrii carora le place Twilight sunt bine veniti sa se inscrie! Va asteptam.
Twilight
Toti membrii carora le place Twilight sunt bine veniti sa se inscrie! Va asteptam.
Twilight
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Twilight

Esti fan Twilight?Atunci locul tau este printre noi! Inscrie-te,prelucreaza-ti rpg-ul si distreaza-te impreuna cu noi.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Equinox

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Desiree Rose Goth
Admin
Admin
Desiree Rose Goth


Mesaje : 76
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 27
Localizare : Under your bed.It's sooooo comfy...Do you want to join?

Equinox Empty
MesajSubiect: Equinox   Equinox Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 11:44 am

Ficul meu.Astept trei comentarii ca pe urma sa-l continui.Iata personajele principale:

Aalyah Lily Carter:
Equinox Cc7b4e14d50e3b91_kristen-stewart-nylon-09-march-cover-06.xlarge

Melissa Carter:
Equinox 2739515566_509ec64469

Aoede Lashnikar:
Equinox 2249828330_57082c32e0


Equinox

Intro
"Am ucis-o",m-am gandit eu speriata."De atatea ori i-am dorit moartea,incat acuma chiar moare."Daca isi amintea vremurile acelea,chair in ultimul moment?Oare putea sa ma ierte?
Insa ea era acolo,plina de sange.S-a sacrificat ca sa ma salveze...pe mine...iar eu o uram atat de mult...Mi-am amintit dintr-o data de ziua aceea indepartata,intr-o viata anterioara:cum incercam sa i-l iau,cum ne-am sarutat amandoi,fara sa tinem seama ca si ea avea sentimente...Daca i-as fi spus ce simteam pentru El,puneam pariu ca imi lasa cale libera,pentru ca ea fusese atat de buna...ma iubise atata...
"Poate ca nu moare",m-am gandit eu disperata.Chiar atunci,ea mi-a facut un semn sa vin spre ea;un semn abia perceptibil,cu ultimele ei puteri.
"-Tu....tu si Sean...",spuse ea sleita de puteri.
Cand i-am auzit numele,inima mea s-a oprit o secunda,ca un bloc de granit in pieptul meu.Deci sora mea stiuse tot timpul asta!Nu puteam sa-mi ridic capul si sa privesc in ochii ei adevarul.


Deci...ce parere aveti?
Sus In jos
http://vampire-rpg.forumgratuit.ro/forum.htm
Isabella Marie Swan
Admin
Admin
Isabella Marie Swan


Mesaje : 309
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Alaturi de Vlad in iadul intunecat al iubirii nesfarsite.....

Equinox Empty
MesajSubiect: Re: Equinox   Equinox Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 10:00 pm

Pana acum imi place Equinox 698232
Dar e o problema Equinox 678146
Si eu am scris o fata cu numele "Melissa" in ficul meu al patrulea capitol Equinox 159463

In fine...lasa Equinox 24280
Astept nextu Equinox 336715
Sus In jos
https://twilight-rpg.forumgratuit.ro
Desiree Rose Goth
Admin
Admin
Desiree Rose Goth


Mesaje : 76
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 27
Localizare : Under your bed.It's sooooo comfy...Do you want to join?

Equinox Empty
MesajSubiect: Re: Equinox   Equinox Icon_minitimeLun Ian 11, 2010 7:45 am

Phiuuu....coincidenta.Scuze.

Capitolul 1

“-Hai,Aalyah!!Te rooogg fruumoos!!”
Am scransit din dinti si am luat rapid o gura de sampanie.
“-Stii…vreau sa mergem mai intai la un mall….si apoi la un club”,spuse Melissa.”Nu fac nimic rau….vreau sa fii si tu la prima mea intalnire.”
Am pufnit ofticata.Daca ar fi fost dupa mine,nu mi-as duce iubitul la mall(baietii se plictisesc groaznic la raionul de haine,nu ca stiu de ce),daramite sa-mi chem. si sora la prima intalnire!Era ceva de neconceput pentru mine,mai ales ca Melissa ma suna in timp ce eram in clubul meu preferat.
“-Deci….vii?”intreba sora mea.
“-Cu cine mergi?”am intrebat curioasa.
“-Ahh….e cu un an mai mare decat mine….poate il cunosti…il cheama Sean Thayer.”
Buzele mele imi palira ca unei persone ce a primit o lovitura neasteptata,iar in primul moment nu am inteles ce s-a petrecut.Insa mi-am revenit rapid.Inima mi s-a oprit la aceasta veste.Nu!Nu era posibil ca sora mea sa-l iubeasca pe…El.Eu il iubeam pe Sean,era al meu,desi nu ne sarutasem niciodata.Din prima zi in care l-am vazut am stiut ca va fi ingerul meu…iar sora mea iesea cu el.
Era atat de misterios….de multe ori nu-l intelegeam…insa cand priveam in ochii lui de un gri-metalic,simteam cum ma topesc,simteam ca vroiam sa fiu in bratele lui…era un sentiment inexplicabil…numit dragoste…
Nu!Nu o puteam lasa pe Melissa sa iasa cu el…numai gandul acela imi provoca scarba….numai gandul la buzele lui atat de senzuale peste ale ei…
Atunci imi veni un gand neasteptat.
Sean nu stia ca il iubesc.
Descoperirea era atat de neasteptata,incat era sa scap un suspin.Timp de o clipa foarte lunga,am ramas cu rasuflarea taiata.Probabil ca Sean ma privise intotdeauna ca o prietena…trecusem prin atatea aventuri impreuna:imi recita poezii la lumina lunii,desi nu prea le ascultam-ma uitam mai mult la chipul lui…odata,in timp ce jucam fotbal,mi-am scrantit piciorul,iar el m-a adus acasa in brate…
Iar eu eram mai frumoasa decat Melissa.O privire,un flirt, un sarut si voi fi a lui!
Ei,bine,timpul de jucat murdar.
“-Stii ceva Melissa…Voi merge cu tine”,am spus eu cu o voce mieroasa.”Ma bucur ca in sfarsit ti-ai gasit perechea.Cu siguranta prima intalnire nu va merge rau.”
“-Multumesc,Lily!!Esti cea mai buna sora!”spuse ea usurata.
“-Cu placere.Pentru asta sunt surorile.”
“-Trebuie sa inchid.Ma pregatesc.Ne intalnim in fata mallului,peste o ora.”
Cu acestea,am inchis telefonul.Era timpul sa pregatesc planul de bataie.Mi-am intors capul spre Aoede,prietena mea cea mai buna,care deja se imbatase si flirta cu niste baieti la doi metri de mine.
“-Aoede,imi pare rau,trebuie sa plec.Ne intalnim maine,la aceeasi ora,OK?”
Prietena mea aproba din cap,in timp ce hohotea de ras.Am alergat spre baie in timp ce deschideam trusa mea imensa de machiaj,cumparata de la Avon.M-am privit in oglinda,mai intai la hainele care le purtam:jeansii mei preferati New Yorker,bluza verde-deschis de la magazinul Takko si pantofii cu toc de la Leonardo.Mai aveam bratara de argint de la Meli Melo si geanta alba marca Chanel.Imi parea rau de acuma ca nu-mi luasem blugii cu imprimeu de zebra,ce se asezau atat de bine pe mine.Apoi ochii au zburat spre frumusetea chipului meu,la ochii verzi,migdalati,fara nici o nuanta de caprui in ei,la tenul meu alb,cu care ma mandream adesea,la buzele mele micute si senzuale si la obrajii rotunzi.Trebuia sa fiu frumoasa,mult mai frumoasa decat Melissa:trebuia sa-l recastig pe Sean.M-am dat cu putin rimel,niste lip-gloss,putin fard de pleoape auriu,abia observabil.Am aruncat o ultima privire oglinzii,zambind,ca sa fac niste gropite adorabile,apoi am zbughit-o afara din club.
Sus In jos
http://vampire-rpg.forumgratuit.ro/forum.htm
Kim Ryan
Vampir
Vampir
Kim Ryan


Mesaje : 73
Data de inscriere : 04/12/2009
Varsta : 28
Localizare : In inima lui... :x

Equinox Empty
MesajSubiect: Re: Equinox   Equinox Icon_minitimeLun Ian 11, 2010 7:07 pm

Superb! Whoaaa, ce fain e! Equinox 698232
Abia astept sa vad ce se intampla. Sunt sigura ca Lily (imi place mai mult numele Lily Equinox 336715) o sa`l cucereasca pe Sean. Nici n`o sa se uite la Melissa.
Huh, pune next... ca ma tii in suspans Equinox 159463 Equinox 698232

Btw: Si tu ti`ai cumparat trusa de machiaj de la mine? Equinox 159463 Equinox 406758
Sus In jos
http://lifestyle.hightoxic.com
Desiree Rose Goth
Admin
Admin
Desiree Rose Goth


Mesaje : 76
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 27
Localizare : Under your bed.It's sooooo comfy...Do you want to join?

Equinox Empty
MesajSubiect: Re: Equinox   Equinox Icon_minitimeLun Ian 11, 2010 10:08 pm

Aveti noroc ca am scris capitolul 2 Equinox 336715
A....si,nu,nu mi-am cumparat nici o trusa de machiaj inca Equinox 406758)
Capitolul 2

Iata-ma in fata mallului.Inima mea a tresarit de bucurie cand am vazut scris cu litere mari,la magazinul de haine Kenvelo “Reduceri”.Dar acum aveam treburi mai importante de facut.Am privit strada principala,m-am uitat indelung la oamenii ce ieseau din mall,vorbind despre reduceri.Cand m-am uitat spre chioscul de ziare,i-am vazut venind:Melissa,sora mea scunda,cu ochi caprui,destul de uratica si pe Sean.
Inima mi s-a oprit un minut,privindu-l pe El.Ochii lui gri aveu o nuanta de fericire in timp ce o privea pe sora mea.Si culmea,Melissa se uita si ea la Sean,iar ochii i-au sclipit in timp ce privirea lui se oprea ei.Mai mult,acum o puteam numi frumoasa,cu ochii ei fericiti,ce-I inveselea toata fata.
Am simtit un sentiment de ura si de repulsie in timp ce ma uitam la sora mea.Am injurat-o in gand,am arborat un zambet fals si m-am dus sa-I intampin.Melissa mi-a multumit in soapta ca am venit,iar Sean ma imbratisa,facandu-ma sa simt o electricitate ciudata prin tot corpul.
Am descoperit ca sora mea vroia sa-si ia o rochie neagra cu volanase,de aceea ma chemase cu ea;toata lumea stia ca eu eram experta in haine si ma mandream cu titlul acesta.Insa Sean nu parea prea multumit ca era dus la mall,dar vroia sa mearga la ultimul etaj al cladirii,la standul cu articole Nike.Melissa era de accord cu idea,iar eu,mintand-o ca aveam nevoie de un trening nou,m-am dus cu Sean.
Sincer,nu ma prea interesau pantalonii de trening,adidasii sau chestii de genul acesta.Dar ma interesa Sean,mai ales ca Melissa nu se tinea dupa el….noi doi…singuri.Am tresarit de placere.
“-Sean,ma ajuti putin?”l-am intrebat eu.”Am nevoie de mai multe chestii,asa ca tu poti sa stai langa cabina de proba sa mi le tii pe toate?”
Am zambit adorabil,facand gropite,sperand sa observe frumusetea mea.Acest lucru a dat rezultate,caci Sean se uita o clipa cam ametit la mine,mi-a zambit si el si mi-a spus:
“-Desigur.Orice vrei.”
Eram multumita cu raspunsul lui.Dar chiar atunci am vazut un baiat de 16 ani,foarte aproape de mine,care imi arunca niste priviri insistente.Avea niste ochi negri,precum onixul si tenul foarte bronzat.Cand m-am uitat la el,mi-a zambit smecher,cu o privire vicleana.
Am luat un trening negru si m-am bagat in cabina de proba de proba.Am tras repede pantalonii pe mine,am incheiat bluza si m-am dus in fata lui Sean ca sa admire efectul.Cand am ajuns langa el,am facut o pirueta completa ca sa-I arat hainele.El imi privi admirativ trupul,cu o privire flamanda.
“-Cum arat?”l-am intrebat eu pe un ton dulce.
“-Arati foarte….sexy”,spuse Sean cu un zambet pe fata.
Raspunsul acela mi-a daramat toate planurile.Tot ce vroiam sa fac in acel moment era sa-I spun “Te iubesc”.Stiam ca nu va rezista….nu ma puteam gandi la esec.
“-Sean….trebuie sa-ti spun ceva.”
“-Orice,scumpo”,raspunse el simplu.”Un secret?”
Am tremurat de fericire cand i-am auzit raspunsul.In curand ma va saruta….
“-Da….un secret….te iubesc.”
Ce simplu a fost sa-i spun asta!Ar fi trebuit sa rostesc aceste cuvinte mai demult.
Insa Sean nu raspunse.Pur si simplu se incrunta,privind-o cu neincredere si indoiala.Atunci am continuat:
“-Doar stii ca tu n-o iubesti pe Melissa.Trebuia sa-ti spun adevarul.Tii la mine,nu-I asa?”
“-Da”,spuse el incruntat.”Tin la tine ca la o prietena.Nu putem uita toate astea,Aalyah?”
“-Ce spui,Sean?Tii la mine ca la o iubita.Vad toate astea in privirea ta.”
“-O iubesc pe Melissa,Lily.Nu ma fa sa-ti spun lucruri care sa te jigneasca.”
In acel moment,privirea lui se umplu cu mila.Insa eu insistam din ce in ce mai tare:
“-Stiu ca ma iubesti.”
“-Nu te iubesc,Lily.Niciodata nu te-am iubit”,spuse el rar.
“-Oh,idiotule!”m-am enervat eu.Uit-o n*ibii pe Melissa!Tu tii la mine,chiar tu ai spus-o.De ce prietenia nu se poate transforma in dragoste?”
“-Eu si cu Melissa ne asemanam,Aalyah.Noua ne place linistea,uram petrecerile,ne plac cartile.Dar tu?Tu esti plina de viata,adori sa flirtezi si sa-ti faci prieteni noi.”
“-Ba nu!”am spus eu infuriata.Poate exista dragoste si intre noi!”
“-Gata,Lily.Sa uitam toate astea.Ii facem rau si Melissei.Doar e sora ta.Am terminat discutia.”
“-Dar,Sean….”
Insa el s-a dus hotarat spre cabina de proba.Mintea mea era goala….El nu ma mai iubea…
“-Sa va ajut cu ceva,domnisoara Aalyah?”
Era baiatul care l-am vazut cu putin timp in urma.Gura lui era arcuita intr-un zambet batjocoritor,iar ochii lui negrii ma priveau de parca imi stiau toate secretele….
“-Ce vrei?”l-am intrebat enervata.”De unde imi stii numele?”
“-Ma scuzati”,spuse el cu o voce politicoasa si batjocoritoare in acelasi timp,”dar am auzit conversatia dumneavoastra de mai devreme.”
“Doamne sfinte”,m-am gandit eu speriata,”a auzit toata conversatia mea cu Sean!”
“-Idiotule!Cei ce asculta conversatiile altora…”
“-….aud de obicei lucruri amuzante”,spuse el ranjind.”Dar ar trebui sa va ganditi si la sora dumneavoastra,n-am dreptate?”
“-Ah!Pleaca de aici,nu mai vreau sa te vad….cum te cheama?”
El izbucni in hohote de ras.
“-Josh”,spuse el.”Vrei si numarul de telefon?”
Am marait enervata si am fugit de langa baiatul acela.
Daca Sean ii spunea Melissei ce am discutat?Daca Melissa,printr-o intamplare,ne vazuse?As fi vrut sa fug acasa,dar asta ar fi insemnat ca sunt o lasa.Trebuia sa suport si restul intalnirii.
Sus In jos
http://vampire-rpg.forumgratuit.ro/forum.htm
Continut sponsorizat





Equinox Empty
MesajSubiect: Re: Equinox   Equinox Icon_minitime

Sus In jos
 
Equinox
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Twilight :: Coltul creativ :: Fan-fic-
Mergi direct la: